1ο Anatolia Thanksgiving Charity Drive

1ο Anatolia Thanksgiving CharityDrive

Στο πλαίσιο της κοινωνικής του πολιτικής και με αφορμή τον εορτασμό της Ημέρας των Ευχαριστιών το Κολλέγιο Ανατόλια διοργάνωσε το 1ο  Anatolia Thanksgiving Charity Drive.

Η σημαντική αυτή πρωτοβουλία πραγματοποιήθηκε από τις 12 έως τις 30 Νοεμβρίου και αποσκοπούσε στη συγκέντρωση ειδών ρουχισμού για παιδιά και ενήλικες που βρίσκονται σε ανάγκη. Το Anatolia Thanksgiving Charity Drive επεκτάθηκε σε όλες τις βαθμίδες εκπαίδευσης του Ανατόλια, ενώ μεγάλη ήταν η συμμετοχή και η προσφορά όχι μόνο των μαθητών αλλά και του προσωπικού του ιδρύματος. Όσον αφορά στο Δημοτικό τη συγκεκριμένη πρωτοβουλία πήρε η Επιτροπή Κοινωνικών Δράσεων του Δημοτικού. Για το γυμνάσιο και λύκειο η πρωτοβουλία ανήκε στο Welfare Club του Ανατόλια, ενώ για το ACT υπεύθυνο ήταν το γραφείο Student Services.